JAKOŚĆ I OZNAKOWANIE ODZIEŻY - KONTROLE INSPEKCJI HANDLOWEJ W 2020 ROKU

Jakość i oznakowanie odzieży - kontrole Inspekcji Handlowej w 2020 roku

11.06.2021 r.

  • Inspekcja Handlowa w 2020 roku skontrolowała prawie dwa i pół tysiąca partii odzież.
  • Zakwestionowała ponad jedną czwartą (25,8 proc) partii ubrań czyli prawie taki sam odsetek jak w 2019 roku (26,6 proc.).
  • Badania laboratoryjne wykazały, że najgorzej wypadły garnitury, marynarki i koszule.

Pobierz raport – sprawdź, co zakwestionowali inspektorzy Inspekcji Handlowej.

- „Wełniany” garnitur wełnę zawierał jedynie na etykiecie – w jego składzie zaś był poliester, wiskoza i acetat, z kolei bawełniana kurtka zamiast 60 proc. bawełny, miała jej niecałe 40 proc. Dzięki temu, że monitorujemy rynek pod tym kątem, wielu przedsiębiorców już podczas kontroli podejmuje działania naprawcze. W niektórych sytuacjach nieprawidłowości są jednak na tyle poważne iż w toku postępowań administracyjnych są nakładane kary finansowe a także zwrot kosztów realizowanych badań laboratoryjnych. Ponadto niedawno informowaliśmy o wszczętych postępowaniach wobec trzech marek, które podejrzewamy o wprowadzenie konsumentów w błąd w zakresie składu produktów włókienniczych – mówi Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK.

Jeśli masz zastrzeżenia do jakiegoś towaru - poinformuj właściwą miejscowo placówkę Inspekcji Handlowej lub Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Do pobrania:


Pomoc dla konsumentów:

Tel. 801 440 220 lub 22 290 89 16 – infolinia konsumencka
E-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Rzecznicy konsumentów – w Twoim mieście lub powiecie
Inspekcja Handlowa – w Twoim województwie

Więcej informacji: UOKIK